Izdotas brošūras “Hercogienes Dorotejas vāzes” un “Utrehtas flīzes Rundāles pilī” latviešu un angļu valodā

 

Kopš 2019. gada muzeja mājaslapā lasāma rakstu sērija “Priekšmetu stāsti”, kurā muzeja zinātniskie darbinieki atklāj interesantus faktus par atsevišķiem krājuma priekšmetiem – kā tie nonākuši muzejā, kas noskaidrojies izpētes un restaurācijas gaitā… Pašlaik mājaslapā publicēti jau 24 stāsti, jaunumi gaidāmi aptuveni reizi mēnesī.

Tagad divi no “Priekšmetu stāstiem” papildina arī muzeja iespieddarbu klāstu. Imanta Lancmaņa “Hercogienes Dorotejas vāzes” un Laumas Lancmanes “Utrehtas flīzes Rundāles pilī” ir bagātīgi ilustrētas brošūras gan latviešu, gan angļu valodā (katra valoda atsevišķi). Ja priekšroku dodat papīra, nevis elektroniskai grāmatai, jaunos izdevumus iespējams iegādāties Rundāles pils muzeja kasē – cena 2,00 eiro.

 

Brošūru apraksts:

Imants Lancmanis. Hercogienes Dorotejas vāzes

Pilsrundāle: Rundāles pils muzejs, 2021

Sērija “Rundāles pils muzeja priekšmetu stāsti”

Māksliniece: Katrīna Vasiļevska

Brošūra izdota latviešu un angļu valodā

Izdevums veltīts Karaliskajā porcelāna manufaktūrā (KPM) Berlīnē klasicisma formās izgatavotam vāžu komplektam, ko rotā Kurzemes hercoga Pētera ģerbonis un hercogienes Dorotejas portrets. Vāzes darinātas 1791. gadā un bija Prūsijas karaļa Frīdriha Vilhelma II dāvana hercogienei Dorotejai. Autors analizējis vāžu mākslinieciskās kvalitātes un izklāstījis šo unikālo priekšmetu vēsturi no tapšanas brīža līdz nonākšanai Rundāles pils muzeja krājumā.

 

Lauma Lancmane. Utrehtas flīzes Rundāles pilī

Pilsrundāle: Rundāles pils muzejs, 2021

Sērija “Rundāles pils muzeja priekšmetu stāsti”

Māksliniece: Katrīna Vasiļevska

Brošūra izdota latviešu un angļu valodā

Izdevums veltīts Holandes pilsētā Utrehtā ap 1738./1739. gadu darinātajām zili apgleznotajām sienu flīzēm, kas Rundāles pils celtniecības laikā izmantotas Kurzemes hercoga Ernsta Johana personīgo apartamentu tualetes un mazgāšanās telpu apdarei. Autore raksturojusi Holandes flīžu ražošanas vēsturi, to pasūtīšanas kontekstu, kā arī analizējusi Rundāles pilī saglabāto flīžu apgleznojumu sižetus.

Footer menu LV