Noslēgusies Borisa un Ināras Teterevu fonda Rundāles pils restaurācijas pabeigšanas programma 2010-2014

2014.gada 24.maijā ar restaurētās hercoga bibliotēkas un Lielās galerijas atvēršanu apmeklētājiem noslēgsies Borisa un Ināras Teterevu fonda mecenātisma programmā “Rundāles pils restaurācijas pabeigšana 2010 – 2014” iekļauto telpu finansēšana. Restaurācijas pabeigšanas programma pilnībā noslēgsies rudenī ar zinātnisku konferenci.

Imants Lancmanis uzsver: „Rundāles pils restaurācijas pabeigšanas programma bija neatsverams atbalsts, lai izdotos īstenot ieceri par pilnīgu telpu restaurāciju. Liela pateicība jāizsaka Borisa un Ināras Teterevu fondam, kas, tuvojoties darbu noslēgumam, vēl  piešķīra trūkstošo finansējumu Lielās galerijas restaurācijai. ”

Boriss Teterevs: “Imants Lancmanis, 50 gadus mērķtiecīgi veltot savas zināšanas un enerģiju Rundāles pils restaurācijai, šajā laikā to ir padarījis par vienu no Eiropas kultūras mantojuma pērlēm. Mēs ar Ināru jūtamies pagodināti, ka varējām Imantam Lancmanim un Latvijas valstij palīdzēt šīs unikālās un brīnišķīgās pils restaurācijas pabeigšanā.”

2010.gada maijā Rundāles pilī tika parakstīts līgums par Borisa un Ināras Teterevu pusmiljona latu vērtā ziedojuma piešķiršanu “Rundāles pils restaurācijas pabeigšanas programmai 2010. – 2014.”. Līgumu parakstīja B. un I. Teterevi, Rundāles pils direktors Imants Lancmanis, Rundāles pils atbalsta fonda līdzdibinātājs Kurzemes princis Ernsts Johans Bīrons, klātesot LR Valsts prezidentam un citām valsts amatpersonām, kā arī Bīronu ģimenes pārstāvjiem – princesei Elizabetei Bīronai, grāfam Kristianam fon Izenburgam-Filipseiham, grāfienei Felicitai fon Šēnbornai u.c.

Pils restaurācijas pabeigšanai tika izstrādāta “Rundāles pils restaurācijas pabeigšanas programma 2010-2014”, kuras galvenās vadlīnijas paredzēja vairāku telpu pilnīgu restaurāciju (Hercoga Ernsta Johana bibliotēka, Biljarda zāle un Hercoga 2. darba kabinets). To pabeidzot, Rundāles pils iegūst ne tikai trīs ļoti svarīgas un sarežģītas telpas, bet arī iekļaujas pasaules kultūras mantojuma galamērķu sarakstā ar unikālu baroka un rokoko arhitektūras ansambļa pērli, līdzās Pēterhofas ansamblim pie St. Pēterburgas, Potsdamas piļu kompleksam Vācijā un pat Versaļas pils kompleksam Francijā.

Rundāles pils ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem ārvalstu tūristiem Latvijā, kā arī vienīgā ekskluzīvā lokācija valsts līmeņa prezentācijas pasākumiem, starptautiskiem mākslas un mūzikas festivāliem, biznesa vides prezentāciju pasākumiem. Rundāles pils ir visapmeklētākais muzeja komplekss Latvijā, kas atvērts apmeklētājiem visu gadu un katru dienu.

Informāciju sagatavoja:
Inga Vasiļjeva
MRS grupa
29276111
e-pasts: inga.vasiljeva@mrsgrupa.lv

Ruta Biļeviča
Rundāles pils muzeja
sabiedrisko attiecību speciāliste
63962274; 25421366
E-pasts: turisms@rundale.net/

Footer menu LV