Oranžērija apskatāma arī ziemā

Kamēr dabā valda ziema un visu klāj balta sniega sega, Rundāles pils oranžērijā iespējams sajusties kā vasarā, apskatīt banānkoku, dažādus citrusus un citus siltumnīcas augus.
                Jau otro gadu pēc kārtas oranžērijā ir uzziedējis banānkoks, kas priecē gan muzeja darbiniekus, gan apmeklētājus, bagātīgi ražo citrusi – dažādi citronkoki, kuru augļi ievērojami atšķiras, un kumkvata kociņš ar maziem, oranžiem auglīšiem.
                Atjaunotā grāfienes Šuvalovas oranžērija tika atklāta 2013. gada jūnijā. Atklāšanas brīdī tajā bija 363 pašu izaudzētu un dāvinātu augu kolekcija, pārsvarā augi, kas minēti 1852. gada Rundāles pils inventārijā. Pašlaik kolekciju veido tradicionālie oranžēriju augi, kā arī eksotiskie augi – kivi, avokado, mandarīni, kumkvati, citroni, kafijas koks, vīģeskoks, guava, banānkoks un citi.
                Aicinām arī izstaigāt pasakaini sniegotās pils parka takas, tverot burvīgos ziemas skatus, bet pēc pastaigas – sasildīties, apskatot pils pamatekspozīciju.  

 No 1. novembra līdz 30. aprīlim oranžērijas apmeklējums jāpiesaka iepriekš, piezvanot pa tālruni +371 63962197; +371 26499151 vai rakstot uz booking@rundale.net.
Telpaugu kolekcijas apskate pieaugušajiem maksā  € 1,50,
skolēniem – € 0,70. Ieejas biļetes iespējams iegādāties muzeja kasē.
Vasaras sezonā (maijs-oktobris) oranžērija atvērta katru dienu.