Piedāvājam īpaši bērniem radītu franču dārza karti

 

Rundāles pils muzejā, sadarbojoties ar ilustratori Ellu Mežuli, ir radīta mūsdienīga un krāsaina dārza karte bērniem – draudzīgs ceļvedis, kas palīdz labāk orientēties Rundāles pils franču dārzā. Karti papildina trīs stāsti komiksa formā. Nelielie, izteiksmīgie komiksi iepazīstina ar konkrētām dārza daļām un rosina bērnus pašiem veidot savus stāstus.

Komiksos darbojas trīs galvenie tēli – trīs atšķirīgi dārza apmeklētāji. Dabas pētnieks Marts Liepzieds vēlas apceļot visus pasaules dārzus un ir ieradies Rundāles pils franču dārzā. Kopā ar viņu iespējams izstaigāt dārza centrālo daļu. Marta Liepzieda uzmanīgā, pat maigā attieksme pret augiem mudina pievērst uzmanību detaļām. Otrs tēls – dejotājs Agris Deja – patiesi novērtē pils dārza vēsturisko plānojumu, simetriju un ģeometriskās formas. Viņam deja palīdz  iepazīt franču dārza rietumu daļu un tajā esošo Labirinta bosketu. Trešais komiksa tēls ir meitene ar skrituļdēli – Ksenija Longborde. Viņa vedina ielūkoties dārza austrumu daļas noslēpumainajos bosketos un atklāj Zaļo teātri.

Komiksos atspoguļotas smalkas nianses gan tēlu darbībās, gan dārza noskaņās, ļaujot bērniem iejusties šo izdomāto dārza apmeklētāju piedzīvojumos un emocijās, lai tādējādi labāk uztvertu franču dārza formas, būves un augus sava apmeklējuma laikā. 

Franču dārza karte ir iespiesta uz videi draudzīga papīra, kas ražots no 100% otrreiz pārstrādātas šķiedras un atbilst visaugstākajiem ilgtspējības standartiem.
Franču dārza karti ar komiksiem iespējams iegādāties muzeja kasē. Tās cena – viens eiro.