Brunavas Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcas logu vērtnes

Brunavas baznīca celta 1773. gadā par Brunavas muižas īpašnieka pulkveža Nikolausa fon Brunova sievas Margaritas līdzekļiem. Tomēr ir liecības, kas liek domāt, ka šeit jau agrāk, 17. gadsimta beigās un 18. gadsimta sākumā, bijis cits dievnams.
Senākā Brunavas baznīcas mākslas mantojuma daļa kopš 1972. gada glabāta Rundāles pils muzejā. Restaurācijā nodotās logu vērtnes baznīcā lietotas līdz ēkas pārbūvei un paplašināšanai. Pēc pārbūves 1900. gadā to vietā ieliktas koka logu vērtnes.
Vitrāžas tipa divviru logu vērtnes nebija veramas – tām nav ne viru, ne rokturu. Koka rāmis sastiprināts ar tapām. Nevienmērīga biezuma stikli iestiprināti ar alvu salodētos svina ietvaros, kas piestiprināti pie dzelzs šķēršļiem. Rūtojumu veido 12 horizontālu rindu, katrā pa četrām rūtīm. Augšējā vērtņu mala – pusloka formā.
Restaurācijas procesā veikta krāsu slāņu zondēšana, pārkrāsojuma noņemšana līdz oriģinālajam krāsojuma slānim, izgatavotas un ieliktas zudušās koka detaļas, salaboti svina rāmīši, tukšajās rūtīs ielikti vitrāžas stikliņi, saplēstie stikli nomainīti, veikta metāla elementu konservācija, mākslinieciskā tonēšana un retuša. Pēc restaurācijas Brunavas Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcas logu vērtnes eksponētas Rundāles pils muzeja pastāvīgajā izstādē “Durvju un logu apkalumi Latvijā 18. un 19. gadsimtā”.