Rundāles pils muzeja direktoram pasniegs ordeni

Otrdien, 29. oktobrī, Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti (Stéphane Visconti) pasniegs Ordeni mākslā un literatūrā Rundāles pils direktoram Imantam Lancmanim, lai viņam pateiktos par ieguldījumu, attīstot Francijas un Latvijas attiecības kultūras jomā.

Imants Lancmanis – kaislīgs franču valodas cienītājs un neapšaubāms Eiropas klasicisma eksperts –  ir viens no labākajiem franču kultūras pazinējiem.

Viņš bijis festivālu „Pārsteidzošā Latvija“ (2005. gadā Francijā) un „Francijas pavasaris Latvijā” (2007. gadā) goda prezidents.

Pasniedzot šo ordeni, Francija ir gandarīta par to, ka var pagodināt šo izcilo latviešu personību par viņa ievērojamo darbību Francijā un par to, ka viņš pratis parādīt savas valsts piederību Eiropas kultūras telpai.

Ordenis mākslā un literatūrā ir Francijas Republikas goda apbalvojums, ko 1957. gada 2. maijā iedibināja Kultūras ministrija. Ar šo ordeni tiek apbalvotas personas, kuru radošie darbi ir snieguši īpašu devumu mākslas un literatūras jomā un kas ir veicinājušas mākslas un literatūras prestižu Francijā un pasaulē.

Francijas vēstnieka Latvijā Stefana Viskoni (Stéphane Visconti) uzruna

Imanta Lancmaņa uzruna ordeņa pasniegšanas pasākumā