Izstāde izveidota no Rundāles pils muzeja krājuma priekšmetiem un apskatāma pils centrālā korpusa pagrabstāvā kā papildinājums izstādei „Akmens un metāla kalumi Latvijā”. Kolekcijas priekšmeti savākti daudzu gadu garumā muzeja rīkotajās Latvijas arhitektūras izpētes ekspedīcijās. Izpēte un uzmērošana veikta vairāku Latvijas novadu muižu kungu mājās, kas bija sabrukušas vai paredzētas nojaukšanai.
Kolekcijas lielāko daļu veido atslēgas caurumu nosegplāksnītes, kas ļauj izsekot mākslas stilu attīstībai un interpretācijai Latvijā, sākot ar barokālām simetriskām un asimetriski liektām rokoko laikmeta ažūrām plāksnītēm līdz tipiskām klasicisma stila nosegplāksnītēm ar vāzes motīvu un gutām apakšdaļā.
Apbrīnojama ir ne tikai atslēgu kārbu mehānismu sarežģītība, bet arī mākslinieciskā apdare. Neviens priekšmets nav vienkāršs – ja tam nav sarežģītas virsmas apdares, interesants ir vismaz siluets.
Durvju viras apskatāmas gan atsevišķi, gan kopā ar durvju vērtnēm. Tērvetes baznīcas sānu durvīm ir lentveida viras, bet izstādē apskatāmas arī vairākas uzliekamās durvju viras ar sirpjveidā liektiem galiem. Izstādi papildina cilindriskās viras ar virpotiem uzgaļiem.
Logu virām iepriekšējos gadsimtos ir piešķirta tikpat liela vērība kā kalumiem, kas atrodas tuvāk skatam. Logu stūreņi kopā ar viru stūreņiem veido māksliniecisku vērtnes ietvaru un vienlaikus satur vieglo loga rūšu rāmi. Mūsdienās reti saglabājušies atvērto vērtņu nostiprināšanas krampji – izstādē redzami vairāki līdzīgas formas varianti ar atšķirīgu virsmas apdari.
Metālkalumi laika gaitā bija sarūsējuši, ar stipri bojātu virsmu, alvotie priekšmeti bija daļēji zaudējuši pārklājumu, daudzi pamatīgi deformēti. Kolekcija restaurēta daudzu gadu garumā. Pirmā Rundāles pils muzeja metāla priekšmetu restauratore bija Anna Matisone. Viņa sagatavoja daļu kolekcijas priekšmetu otrajai muzeja jaunieguvumu izstādei 1985. gadā. No 2006. gada līdz 2013. gadam metāla kolekciju (arī izstādes „Pompa funebris” eksponātus) restaurēja Agita Behmane. Metālkalumu restaurāciju un durvju attīrīšanu veikuši arī Jānis Lasmanis un Ģirts Indāns.
Izstādes iekārtojums – Lauma Lancmane.