Baroka laikmetā bosketi bija kā dzīvžogu norobežoti, mazi mežiņi ar tolaik iecienītu koku un krūmu kolekcijām, kas priecē visos gadalaikos. Rundāles pils parkā bosketu atjaunošana sākās 2003. gadā. Dzīvžogos stādīti gan skābarži, kas tradicionāli izmantoti Eiropas dārzos, gan citi kokaugi, jo Kurzemē 18. gadsimtā dzīvžogos audzēti pat ogulāji. Augu kolekcijas bosketu pildījumos veidotas un papildinātas atbilstoši 18. gadsimta aprakstiem, paraugu grāmatām un baroka dārzu veidošanas teorijai.
Abpus centrālajai alejai atrodas Ceriņu bosketi (2003) ar Latvijā selekcionētām ceriņu šķirnēm. Tiem līdzās aug filadelfi, hortenzijas, veigelas.
Holandes boskets (2004) izveidots pēc muzeja ilggadējā sponsora Holandes tulpju selekcionāra un lielaudzētāja Jako van Reisela (Rijssel) ierosinājuma. Katru gadu tajā uzzied ap 11 000 sīpolpuķu.
Zilais boskets (2007) ar mežvīteņu lapenēm un zili vai balti ziedošām vasaras puķēm un daudzgadīgiem augiem atbilst Rastrelli plānojumam.
Kopš 2009. gada notiek Ziedošo kokaugu bosketa veidošana, arvien bagātinot 18. gadsimtā iemīļotu ziedošu kokaugu un daudzgadīgu puķu kolekcijas.
Liliju bosketa nosaukums saistīts ar savvaļas martagonlilijām, kas senāk auga šajā laukumā. Tagad te iestādīti kokaugi, kas nākotnē veidos vidēji augstu lapotni attiecībā pret medību parku un ozolu aleju kanāla pretējā pusē.
Dekoratīvo augļukoku boskets atrodas blakus Dārznieka mājai parka rietumu malā.
Labirinta bosketā 2016. gadā pabeigts baroka dārzam tipisks labirints. Augu kolekcija veido krāsainu, vidēji augstu lapotni. Nelielā mēroga dēļ iestādīts zems ligustru dzīvžogs, bet skābaržu dzīvžogam ir figurāli izgriezts siluets.
Par apmeklētāju ziedojumiem iekārtots Rotaļu boskets ar vēsturiskām šūpolēm un koka skulptūrām. Bērnu iztēli rosina augi ar dīvainām dabas veidotām formām un mākslīgi formēti augi.
Avotiņa bosketā pēc Marli pils dārza arkas parauga izveidota padzeršanās vieta.
Hortenziju bosketā aug dažādu šķirņu hortenzijas un ir izveidots ornamentāls laukums no zemiem, cirptiem krūmiņiem. Plānota treljāžas paviljona izbūve.
Memoriālajā bosketā atrodas Pirmajā pasaules karā kritušo kapulauks un divi piemiņas obeliski – 1812. gadā un Pirmajā pasaules karā kritušajiem karavīriem. Pieminekļi tapuši ar Vācijas un Francijas valsts finansiālu atbalstu un atklāti 2011. gadā.
Zelta vāzes bosketā pergolu krustpunktā iekārtota vasaras kafejnīca. Stādījumiem izmantoti augi ar dzelteniem ziediem vai lapotni.
Austrumu bosketā izbūvēts paviljons 18. gadsimtā iecienītajā ķīniešu stilā. Vasaras sezonā tajā atvērta tualete. Nelielajā laukumā ir ligustru dzīvžogu stādījumi, nelielas priedes un sakuras kociņš.
Piknika laukums veidots kā apmeklētāju atpūtas zona ar 18. gadsimtam atbilstošām augu kolekcijām brīvā izkārtojumā. Paviljons celts pēc Feitshoheimas (pie Vircburgas, Vācijā) dārza paviljona parauga.
Turpinās augu kolekciju veidošana atbilstoši baroka dārzu paraugu grāmatām un 18. gadsimta dārzu aprakstiem. Meža parkā top Rastrelli projektētie Pastaigu bosketi.
16.03.2021