Puzes muižas kungu mājas krēsls

Krēsls no Puzes muižas kungu mājas mēbeļu komplekta darināts Latvijā 19. gadsimta 2. pusē. Tas ir labs neorokoko stila piemērs – liektās līnijas un dekoratīvie kokgriezumi skaidri atspoguļo rokoko stila iezīmes. Kopumā krēsls bija labi saglabājies, konstatēti nelieli koksnes bojājumi un zudumi, vietām bija zudis oriģinālais krāsojums un bojāts polsterējums. Visu priekšmetu klāja biezs putekļu un netīrumu slānis.
Restaurācijas process izrādījās lēns un laikietilpīgs. Vispirms visai koka virsmai vajadzēja notīrīt putekļu un netīrumu slāni, tad – likvidēt koksnes bojājumus un zudumus, atjaunot zudušo grunts slāni un krāsojumu. Nomainīts polsterējums atzveltnei, roku balstiem un sēdeklim. Polsterējumā izmantoti 19. gadsimtam raksturīgie materiāli – vītās atsperes, jūraszāles, zirga astri.
Pēc restaurācijas krēsls eksponēts dekoratīvās mākslas ekspozīcijā “No gotikas līdz jūgendstilam” – telpā ar Puzes muižas Zaļās zāles sienu paneļiem. Restaurācijas darbus veica restauratore-meistare Baiba Leitlante.