4. jūlijā franču dārzā norisināsies stādu tirgus

Arvien krāšņāk uzziedot rozēm, 4. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 18.00 Rundāles pils franču dārzā norisināsies stādu un dārza preču tirgus. Šajā dienā būs laipni gaidīti gan apmeklētāji, kas vēlas tikai apskatīt parku, gan dārzu mīļotāji, kas gribētu iegādāties stādus un noderīgas lietas sava dārza kopšanai. 

Katru gadu Rundāles pils franču dārzā norisinājās Dārza svētki, kas bija veltīti kādai konkrētai tēmai. Pēc valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa un pieņemtajiem pulcēšanās ierobežojumiem svētki tika pārcelti uz 2021. gada 3. jūliju, saglabājot māksliniecisko programmu un tēmu “Vēsturiskie labirinti”.

“Lai atbalstītu stādu un dārza preču tirgotājus, kuri gadu no gada piedalījās mūsu Dārza svētkos, esam nolēmuši šajā gadā organizēt stādu un dārza preču tirgu,” atklāj Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse. Līdztekus stādu tirgum nenotiks ne muzikāli, ne teatrāli priekšnesumi, kā tas bijis citkārt. Visa uzmanība tiks pievērsta tikai dārzam un tā kopšanai, tātad 4. jūlijs būs diena, kas īpaši veltīta dārzkopjiem, dārzu mīļotājiem un dārzkopības profesionāļiem. Stādu tirdziņā piedalīsies vairāk nekā 40 stādaudzētāju ar plašu stādu sortimentu. Apmeklētāji varēs iegādāties rožu, lavandas, dažādu ziemciešu un pat melleņu stādus. Blakus stādaudzētājiem preces piedāvās arī dārza instrumentu un dekoru tirgotāji.

Ievērojot valstī joprojām pastāvošos fiziskās distancēšanās nosacījumus, tirgotāji būs izvietojušies vairākās parka alejās, tāpēc interesentus laipni aicinām izstaigāt visu franču dārza teritoriju, lai atrastu skaistākos stādus un noderīgākās preces, vienlaikus baudot gan rožu krāsas un smaržas, gan visu citu puķu un, protams, arī ziedošo kokaugu krāšņumu.

Tirdzniecības dienā pie Dārznieka mājas būs apskatāma astilbju izstāde, ko piedāvā stādaudzētava “Baižas” un kas tiks atvērta jau 3. jūlijā un turpināsies līdz 5. jūlijam. Stādaudzētavas pārstāve Zane Zeltiņa norāda, ka izstādes laikā apmeklētāji var nolūkot tīkamāko astilbju šķirni, un, ja tā nebūs pieejama tirdzniecības vietā, to varēsit iegādāties izstādes noslēguma dienā 5. jūlijā.

Labos laikapstākļos ziedu izstādes noslēgumu bagātinās muzikāli priekšnesumi – 5. jūlijā, ja netraucēs nokrišņi, Rundāles pils franču dārzā muzicēs pieci pūtēju orķestri: “Cēsis”, “Bauska”, “Dobele”, “Dikļi” un Latvijas Universitātes pūtēju orķestris. No plkst. 14.00 mūzika skanēs vairākās rožu dārza vietās, bet plkst. 16.00 Zaļajā teātrī orķestri sapulcēsies vienkopus, lai klausītājus iepriecinātu ar noslēguma koncertu.

Iegādājoties ieejas biļeti franču dārza apskatei, muzikālie priekšnesumi un ziedu izstāde apmeklētājiem būs pieejami bez maksas.

 

Apmeklētājiem

  • Nepieciešams ievērot Slimību profilakses un kontroles centra (spkc.gov.lv) un muzejiem izstrādātos norādījumus un ieteikumus.
  • Lai apmeklētu stādu tirgu, jāiegādājas franču dārza ieejas biļete.
  • Atkārtota ieeja franču dārzā ar to pašu biļeti nav atļauta. Lai dārzā ieietu atkārtoti, jāiegādājas jauna ieejas biļete. 
  • Aicinām iegādāties ieejas biļetes iepriekšpārdošanā – biļete izmaksā lētāk, tiek ietaupīts laiks, ko pavadītu pie kases, biļeti nevajag izdrukāt, to iespējams uzrādīt elektroniski. 
  • Ja plānojat apskatīt gan muzeju, gan franču dārzu, iesakām sākt ar muzeja apskati. 
  • Stādu tirgus norises laiks – no plkst. 10.00 līdz 18.00. Franču dārza darba laiks šajā dienā – līdz plkst. 21.00.
  • Šajā dienā franču dārzā nav plānota mākslinieciskā programma. 
  • Lai labāk orientētos pils teritorijā, lūdzam iepriekš aplūkot teritorijas karti, kurā atzīmēti stāvlaukumi un ieeja franču dārzā.
  • Automašīnas aicinām novietot stāvlaukumā, kas atrodas tuvāk parka izejai pie Dārznieka mājas. Kartē atzīmēt kā P4 stāvlaukums.  
  • No 3. jūlija līdz 5. jūlijam pie Dārznieka mājas būs apskatāma astilbju izstāde. 
  • Aizrautīgākie franču dārza apmeklētāji aicināti spēlēt fotoorientēšanās spēli

 

Rundāles pils muzeja teritorijas karte