Vairāk skaistuma Ovālajā porcelāna kabinetā

Vērtīgākā Rundāles pils muzeja porcelāna kolekcijas daļa ir Tālo Austrumu vāzes. Divos porcelāna kabinetos – pie Zelta zāles un Baltās zāles – apskatāmas telpai atbilstoša lieluma un kolorīta 17.–19. gs. ķīniešu un japāņu vāzes. Ievērojot simetriju un saglabājot koncepciju, janvārī Ovālajā porcelāna kabinetā pie Baltās zāles tika novietoti muzeja jaunieguvumi: uz konsolēm piecas izcilas bleu poudré vāzes un divas Ķīnas vāzes ar zilu zemglazūras kobalta apgleznojumu, uz grīdas – divas Japānas vāzes.

Bleu poudré (zili pūderētās) vāzes rotā smalks ziedošu zaru gleznojums ar zeltu. Trīs no tām ir balustra tipa vāzes ar vāku, divas – t. s. flautas. Senāk tās piederējušas Napoleonam Marē (Napoleon Maret de Bassano, 1803-1898), Napoleona III kambarkungam.

Līdz šim uz grīdas pretī ieejai bija piecas japāņu vāzes ar zemglazūras kobalta apgleznojumu un sarkanu un zelta virsglazūras gleznojumu. Šo kolekcijas daļu tagad bagātina vēl divas unikālas japāņu porcelāna vāzes ar vāku.

Pēc papildināšanas Ovālais porcelāna kabinets vēl pilnīgāk atspoguļo 18. gs. Eiropas pilīm raksturīgo aizraušanos ar visu eksotisko un pārsteidzošo.